Vishay/Dale CMF6033R000JKBF64
CMF6033R000JKBF64 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6033R000JKBF64
Brief Description
RES 33 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF6033R000JKBF64.pdf
Availability of CMF6033R000JKBF64
QUANTITY
CMF6033R000JKBF64 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6033R000JKBF64
Internal Part NumberEIS-CMF6033R000JKBF64
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6033R000JKBF64
Related LinksCMF6033R, CMF6033R000JKBF64 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6033R000JKBF64 Details Description
Related parts for CMF6033R000JKBF64
TERM BLOCK PLUG 10POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 0.39UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 953K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10.0M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf