Vishay/Dale CMF6033R200FKEB
CMF6033R200FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF6033R200FKEB
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 33.2 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6033R200FKEB.pdf
Availability of CMF6033R200FKEB
QUANTITY
CMF6033R200FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6033R200FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF6033R200FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6033R200FKEB
Related LinksCMF6033, CMF6033R200FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6033R200FKEB Details Description
Related parts for CMF6033R200FKEB
OSCILLATOR CMOS PROG 5V OE SMD datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
POT 100 OHM 1.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 24TSSOP datasheet.pdf
IC SDRAM 64MBIT 166MHZ 90BGA datasheet.pdf
CA 62.5/125UM LDD SC(NG) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
LED HOLDER RA 2X3MM 2LD NYL BK datasheet.pdf
45.97MM X 45.97MM 1=25/PK datasheet.pdf
CYLINDER datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
BATTERY LITHIUM 3V 11.0MAH COIN datasheet.pdf