Vishay/Dale CMF6033R200FKEB
CMF6033R200FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF6033R200FKEB
Brief Description
RES 33.2 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6033R200FKEB.pdf
Availability of CMF6033R200FKEB
QUANTITY
CMF6033R200FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6033R200FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF6033R200FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6033R200FKEB
Related LinksCMF6033, CMF6033R200FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6033R200FKEB Details Description
Related parts for CMF6033R200FKEB
Z-PACK SHLD.LOWER B datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-EDIP datasheet.pdf
OSC CMOS PROG 2.5V OE SMD datasheet.pdf
LED SUPPLY CC BUCK BOOST 48V datasheet.pdf
RES SMD 84.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
MGRID HDR SMT D.R./PG .38AULF datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
RES 13.5K OHM 0.3W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 450V C0G 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS PIN datasheet.pdf