Vishay/Dale CMF60348R00FKRE70
CMF60348R00FKRE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF60348R00FKRE70
Brief Description
RES 348 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60348R00FKRE70.pdf
Availability of CMF60348R00FKRE70
QUANTITY
CMF60348R00FKRE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60348R00FKRE70
Internal Part NumberEIS-CMF60348R00FKRE70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60348R00FKRE70
Related LinksCMF60348, CMF60348R00FKRE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60348R00FKRE70 Details Description
Related parts for CMF60348R00FKRE70
IC REG LDO 3.3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
TRANS 2NPN 45V 0.025A TO78-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 150W datasheet.pdf
MICRO 25POS PIN 48" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CABLE 15COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf