Vishay/Dale CMF60374R00FKR670
CMF60374R00FKR670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF60374R00FKR670
Brief Description
RES 374 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60374R00FKR670.pdf
Availability of CMF60374R00FKR670
QUANTITY
CMF60374R00FKR670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60374R00FKR670
Internal Part NumberEIS-CMF60374R00FKR670
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)374
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60374R00FKR670
Related LinksCMF60374, CMF60374R00FKR670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60374R00FKR670 Details Description
Related parts for CMF60374R00FKR670
RES SMD 100K OHM 5% 1/32W 01005 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 50MA 8VSSOP datasheet.pdf
RES 549 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTACT F/O BA2 SKT PRETERM datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V CH 0805 datasheet.pdf
Connector Socket 80 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TOOL DF7E ACCESSORY datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ3A PG11 datasheet.pdf
COUPLING, SLIP datasheet.pdf
CONN 30POS 0.8MM SMT datasheet.pdf