Vishay/Dale CMF60375R00BHEA
CMF60375R00BHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF60375R00BHEA
Brief Description
RES 375 OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60375R00BHEA.pdf
Availability of CMF60375R00BHEA
QUANTITY
CMF60375R00BHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60375R00BHEA
Internal Part NumberEIS-CMF60375R00BHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)375
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60375R00BHEA
Related LinksCMF6037, CMF60375R00BHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60375R00BHEA Details Description
Related parts for CMF60375R00BHEA
IMPACT BP 6X16 LW SN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 130K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 28POS TIN datasheet.pdf
RES 25 OHM 0.3W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 500 OHM 0.01% 1/2W 2010 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T766 datasheet.pdf
IC ROSA 10G APD F10036 FLEX datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 2.54MM datasheet.pdf