Vishay/Dale CMF60392R00FHEK
CMF60392R00FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF60392R00FHEK
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 392 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60392R00FHEK.pdf
Availability of CMF60392R00FHEK
QUANTITY
CMF60392R00FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60392R00FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF60392R00FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)392
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60392R00FHEK
Related LinksCMF6039, CMF60392R00FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60392R00FHEK Details Description
Related parts for CMF60392R00FHEK
CONN RING 16-22 AWG #1/4 SOLIS datasheet.pdf
REGU 15A 1.3V-3.5V 5BIT 330UF HO datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT SATA 22POS VERT SMD datasheet.pdf
HOLDER WIRE datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
OSC OCXO 10.000MHZ SNWV PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf