Vishay/Dale CMF603K3000JHBF
CMF603K3000JHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF603K3000JHBF
Brief Description
RES 3.3K OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF603K3000JHBF.pdf
Availability of CMF603K3000JHBF
QUANTITY
CMF603K3000JHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF603K3000JHBF
Internal Part NumberEIS-CMF603K3000JHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF603K3000JHBF
Related LinksCMF603K, CMF603K3000JHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF603K3000JHBF Details Description
Related parts for CMF603K3000JHBF
TVS DIODE 58VWM 103VC SMB datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 2.008A 155 MOHM datasheet.pdf
IC D-TYPE LATCH SGL 3-ST 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 499K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 340MA 800 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 15POS SKT datasheet.pdf
BACKPACK LINE VOLT POWER SUPPLY datasheet.pdf
508 TB SOC WF VERTICAL datasheet.pdf
CAP CER 36PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf