Vishay/Dale CMF603K3000JHEK
CMF603K3000JHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF603K3000JHEK
Brief Description
RES 3.3K OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF603K3000JHEK.pdf
Availability of CMF603K3000JHEK
QUANTITY
CMF603K3000JHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF603K3000JHEK
Internal Part NumberEIS-CMF603K3000JHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF603K3000JHEK
Related LinksCMF603K, CMF603K3000JHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF603K3000JHEK Details Description
Related parts for CMF603K3000JHEK
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 487 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf