Vishay/Dale CMF603K3100DHEA
CMF603K3100DHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF603K3100DHEA
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 3.31K OHM 1W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF603K3100DHEA.pdf
Availability of CMF603K3100DHEA
QUANTITY
CMF603K3100DHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF603K3100DHEA
Internal Part NumberEIS-CMF603K3100DHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.31k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF603K3100DHEA
Related LinksCMF603K, CMF603K3100DHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF603K3100DHEA Details Description
Related parts for CMF603K3100DHEA
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 10POS datasheet.pdf
IC INVERTER 5TSOP datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 2-DIP datasheet.pdf
IGBT 600V 16A 60W D2PAK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALL MT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC PROCESSOR SGL DGTL 783FCPBGA datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT PIN datasheet.pdf