Vishay/Dale CMF603K8300BEEB
CMF603K8300BEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF603K8300BEEB
Brief Description
RES 3.83K OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF603K8300BEEB.pdf
Availability of CMF603K8300BEEB
QUANTITY
CMF603K8300BEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF603K8300BEEB
Internal Part NumberEIS-CMF603K8300BEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.83k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF603K8300BEEB
Related LinksCMF603K, CMF603K8300BEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF603K8300BEEB Details Description
Related parts for CMF603K8300BEEB
SSR OCMOS FET 150MA NO 6-DIP datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV -4V 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 58.1VWM 92VC AXIAL datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 2 NAT 10X2' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
TV 2#12(COAX) 2#8(QUAD) PIN RE datasheet.pdf
TV 16C 16#16 SKT PLUG datasheet.pdf
2.5 V to 5.5 V, 500 uA, Parallel Interface Quad Voltage-Output 8-/10-/12-Bit DACs IC datasheet.pdf