Vishay/Dale CMF603K8300FKR670
CMF603K8300FKR670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF603K8300FKR670
Brief Description
RES 3.83K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF603K8300FKR670.pdf
Availability of CMF603K8300FKR670
QUANTITY
CMF603K8300FKR670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF603K8300FKR670
Internal Part NumberEIS-CMF603K8300FKR670
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.83k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF603K8300FKR670
Related LinksCMF603K8, CMF603K8300FKR670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF603K8300FKR670 Details Description
Related parts for CMF603K8300FKR670
IC SRAM 72MBIT 133MHZ 100LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V 5% BP 1206 datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V C0G 1206 datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Socket 57 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK FOR 35MM BGA datasheet.pdf
OSC XO 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf