Vishay/Dale CMF603M0100FKEK
CMF603M0100FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF603M0100FKEK
Brief Description
RES 3.01M OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF603M0100FKEK.pdf
Availability of CMF603M0100FKEK
QUANTITY
CMF603M0100FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF603M0100FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF603M0100FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.01M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF603M0100FKEK
Related LinksCMF603M, CMF603M0100FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF603M0100FKEK Details Description
Related parts for CMF603M0100FKEK
TERM TAB SIAMEZE 18-34AWG REV TR datasheet.pdf
IC CTRLR PWM SYNC BUCK 40-QFN datasheet.pdf
BENDING FIXTURE datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 1 OHM 1.75W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.51 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 16SOIC datasheet.pdf
CONN CIC VERT 13POS 1.00MM SMD datasheet.pdf