Vishay/Dale CMF603M6000JKEA
CMF603M6000JKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF603M6000JKEA
Brief Description
RES 3.6M OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF603M6000JKEA.pdf
Availability of CMF603M6000JKEA
QUANTITY
CMF603M6000JKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF603M6000JKEA
Internal Part NumberEIS-CMF603M6000JKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.6M
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF603M6000JKEA
Related LinksCMF603M, CMF603M6000JKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF603M6000JKEA Details Description
Related parts for CMF603M6000JKEA
RES 2.05 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 5.08MM datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS SOT23-8 datasheet.pdf
POWER STRIP 70" 15A 11OUT 15' datasheet.pdf
IC FPGA 224 I/O 484FPBGA datasheet.pdf
FAN AXIAL 30X10MM VAPO 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 24KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 10W datasheet.pdf