Vishay/Dale CMF603R0100FKEK
CMF603R0100FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF603R0100FKEK
Brief Description
RES 3.01 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF603R0100FKEK.pdf
Availability of CMF603R0100FKEK
QUANTITY
CMF603R0100FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF603R0100FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF603R0100FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.01
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF603R0100FKEK
Related LinksCMF603R, CMF603R0100FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF603R0100FKEK Details Description
Related parts for CMF603R0100FKEK
DSUB CABL-AFU37K/ AE37G / X datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 54BGA datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 44POS STR datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 6P-5POS OPEN FRAME datasheet.pdf
CONN HEADER 72POS DL .100" TI datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:5 166MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 10PWR 40SGL 1.57MM datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf