Vishay/Dale CMF6043R200FKEA
CMF6043R200FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF6043R200FKEA
Brief Description
RES 43.2 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6043R200FKEA.pdf
Availability of CMF6043R200FKEA
QUANTITY
CMF6043R200FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6043R200FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF6043R200FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6043R200FKEA
Related LinksCMF6043, CMF6043R200FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6043R200FKEA Details Description
Related parts for CMF6043R200FKEA
IC DAC 12BIT SRL LP 5V 8-SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 0.1A CHIP datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON RECT ULTRA BLUE datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 5POS datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG BLACK 250' datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE 4COND 8AWG BLACK 500' datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 69MM datasheet.pdf