Vishay/Dale CMF60453K00FKEA
CMF60453K00FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF60453K00FKEA
Brief Description
RES 453K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60453K00FKEA.pdf
Availability of CMF60453K00FKEA
QUANTITY
CMF60453K00FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60453K00FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF60453K00FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60453K00FKEA
Related LinksCMF6045, CMF60453K00FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60453K00FKEA Details Description
Related parts for CMF60453K00FKEA
TVS DIODE 110VWM 177VC AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 30MA 60 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
19C MTA156 ASSY ON TAPE LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 300MA SOD80 datasheet.pdf
RES 6.25K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.125A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS .050" R/A PCB datasheet.pdf