Vishay/Dale CMF6045R300FKRE70
CMF6045R300FKRE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6045R300FKRE70
Brief Description
RES 45.3 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6045R300FKRE70.pdf
Availability of CMF6045R300FKRE70
QUANTITY
CMF6045R300FKRE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6045R300FKRE70
Internal Part NumberEIS-CMF6045R300FKRE70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6045R300FKRE70
Related LinksCMF6045R, CMF6045R300FKRE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6045R300FKRE70 Details Description
Related parts for CMF6045R300FKRE70
DBL BANA PLUG/BANA BREAKOUT 48" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
RES 6.04 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 8.25 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 1MB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711 datasheet.pdf
SCR 1000V 285A TO-93 datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf