Vishay/Dale CMF6046K400FKR670
CMF6046K400FKR670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6046K400FKR670
Brief Description
RES 46.4K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6046K400FKR670.pdf
Availability of CMF6046K400FKR670
QUANTITY
CMF6046K400FKR670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6046K400FKR670
Internal Part NumberEIS-CMF6046K400FKR670
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6046K400FKR670
Related LinksCMF6046K, CMF6046K400FKR670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6046K400FKR670 Details Description
Related parts for CMF6046K400FKR670
IC QUAD 2-1 DATASEL/MUX 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 13POS TIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES CHAS MNT 374 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM RADIAL datasheet.pdf
RJI CORD 8XAWG26/7 PCRAN 2XIP2 datasheet.pdf
CAP MICA 7PF 0.5PF 500V RADIAL datasheet.pdf