Vishay/Dale CMF6047K000FKBF
CMF6047K000FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF6047K000FKBF
Brief Description
RES 47K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6047K000FKBF.pdf
Availability of CMF6047K000FKBF
QUANTITY
CMF6047K000FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6047K000FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF6047K000FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6047K000FKBF
Related LinksCMF6047, CMF6047K000FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6047K000FKBF Details Description
Related parts for CMF6047K000FKBF
DIODE VAR CAP 14.5PF 12V SOD-323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS M20 5V 36" datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 250PF 2% 100V 1210 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
CABLE 12COND 22AWG SLATE 100' datasheet.pdf
RES CHAS MNT 40 OHM 5% 40W datasheet.pdf
RES SMD 0.0 OHM JUMPER 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP FILM 200PF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf