Vishay/Dale CMF6047K000FKR6
CMF6047K000FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6047K000FKR6
Brief Description
RES 47K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6047K000FKR6.pdf
Availability of CMF6047K000FKR6
QUANTITY
CMF6047K000FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6047K000FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF6047K000FKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6047K000FKR6
Related LinksCMF6047, CMF6047K000FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6047K000FKR6 Details Description
Related parts for CMF6047K000FKR6
IC MCU 8BIT 896B OTP 18SOIC datasheet.pdf
REG SW 9V 5A VERT datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V D2PAK datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 0.7W TO92-3 datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 77MM datasheet.pdf
LP2HR 5.08/24/90 3.2SN OR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
PLASTIC HOOD(INTERNAL SCREEN)20P datasheet.pdf
CAP MICA 270PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf