Vishay/Dale CMF60481R20BEEK
CMF60481R20BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF60481R20BEEK
Brief Description
RES 481.2 OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60481R20BEEK.pdf
Availability of CMF60481R20BEEK
QUANTITY
CMF60481R20BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60481R20BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF60481R20BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)481.2
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60481R20BEEK
Related LinksCMF6048, CMF60481R20BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60481R20BEEK Details Description
Related parts for CMF60481R20BEEK
CONN FPC TOP 13POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 1K 20DIP datasheet.pdf
PANEL CHASSIS 8.2X6X0.5" UNPTD datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
OSC XO 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.15KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CONN FPC VERT 33POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
SQ. FLANGE RECEPT BACKSHELL NICK datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 20% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf