Vishay/Dale CMF60487K00FKBF
CMF60487K00FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF60487K00FKBF
Brief Description
RES 487K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60487K00FKBF.pdf
Availability of CMF60487K00FKBF
QUANTITY
CMF60487K00FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60487K00FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF60487K00FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)487k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60487K00FKBF
Related LinksCMF6048, CMF60487K00FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60487K00FKBF Details Description
Related parts for CMF60487K00FKBF
POT 20K OHM 1/20W LINEAR datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 16V 20% 2312 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED-FOCUS MOUNT BRACKET SH-61R datasheet.pdf
POE GIGA-MCBASIC, 2TX/SSBX-SM149 datasheet.pdf
RES SMD 7.1K OHM 0.01% 1/2W 2010 datasheet.pdf
IC FPGA 620 I/O 896FBGA datasheet.pdf
R/A REC, PWRBLADE" datasheet.pdf
SMAM TO SMAM RF CABLE 50OHM 18GH datasheet.pdf