Vishay/Dale CMF60499K00BHRE
CMF60499K00BHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF60499K00BHRE
Brief Description
RES 499K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60499K00BHRE.pdf
Availability of CMF60499K00BHRE
QUANTITY
CMF60499K00BHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60499K00BHRE
Internal Part NumberEIS-CMF60499K00BHRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60499K00BHRE
Related LinksCMF6049, CMF60499K00BHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60499K00BHRE Details Description
Related parts for CMF60499K00BHRE
IC CLK BUFFER 1:9 700MHZ 28PLCC datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 25V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN ACSRY COUPLING RING WINGED datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CAP ALUM 0.1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.02M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CBL 1COND 18AWG 300V SLATE 100' datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN SET SCREW 1POS datasheet.pdf