Vishay/Dale CMF60499R00BHEB
CMF60499R00BHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF60499R00BHEB
Brief Description
RES 499 OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60499R00BHEB.pdf
Availability of CMF60499R00BHEB
QUANTITY
CMF60499R00BHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60499R00BHEB
Internal Part NumberEIS-CMF60499R00BHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60499R00BHEB
Related LinksCMF6049, CMF60499R00BHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60499R00BHEB Details Description
Related parts for CMF60499R00BHEB
CABLE SMA QC-QC PLUG RG-316 6" datasheet.pdf
IC SUPERVISOR TIMR/RESET SOT23-5 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR UPG2024TQ datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
INDICATOR INCAND RED PANEL MNT datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 70MA 17.5 OHM TH datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" SNGL ST datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
CAP CER 30PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf