Vishay/Dale CMF60499R00FHEA
CMF60499R00FHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF60499R00FHEA
Brief Description
RES 499 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60499R00FHEA.pdf
Availability of CMF60499R00FHEA
QUANTITY
CMF60499R00FHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60499R00FHEA
Internal Part NumberEIS-CMF60499R00FHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Resistance (Ohms)499
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60499R00FHEA
Related LinksCMF6049, CMF60499R00FHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60499R00FHEA Details Description
Related parts for CMF60499R00FHEA
RES SMD 536K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 2KV NP0 1812 datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 66POS STRGHT PINS datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC KEY 400W 200V datasheet.pdf
IC FPGA 158 I/O 208PQFP datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 500MW DO34 datasheet.pdf
Connector Receptacle 82 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
Connector Receptacle HDMI 19 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf