Vishay/Dale CMF60499R00FKR670
CMF60499R00FKR670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF60499R00FKR670
Brief Description
RES 499 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60499R00FKR670.pdf
Availability of CMF60499R00FKR670
QUANTITY
CMF60499R00FKR670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60499R00FKR670
Internal Part NumberEIS-CMF60499R00FKR670
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60499R00FKR670
Related LinksCMF60499, CMF60499R00FKR670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60499R00FKR670 Details Description
Related parts for CMF60499R00FKR670
IDC CABLE - HKR26S/AE26M/HKR26S datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED PM INDICATOR FLUSH GREEN datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M6 NYLON 80MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN MULTI-TAP DBL SIDE CLR datasheet.pdf
IC 2:1 MUX/DEMUX SOIC datasheet.pdf
1000BASELX SM SFP 40KM datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG BUCK SYNC 24V 8A datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.43UF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 1000VDC datasheet.pdf