Vishay/Dale CMF6049K900BHEA70
CMF6049K900BHEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6049K900BHEA70
Brief Description
RES 49.9K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6049K900BHEA70.pdf
Availability of CMF6049K900BHEA70
QUANTITY
CMF6049K900BHEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6049K900BHEA70
Internal Part NumberEIS-CMF6049K900BHEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6049K900BHEA70
Related LinksCMF6049K, CMF6049K900BHEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6049K900BHEA70 Details Description
Related parts for CMF6049K900BHEA70
DIODE SCHOTTKY 35V 15A D2PAK datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 1.6A 305 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 1.5 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP DARL 50V MINI5 datasheet.pdf
Crystal 28.63636MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 76.8 OHM 1% 5W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 4W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf