Vishay/Dale CMF6049R900FKBF64
CMF6049R900FKBF64 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6049R900FKBF64
Brief Description
RES 49.9 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6049R900FKBF64.pdf
Availability of CMF6049R900FKBF64
QUANTITY
CMF6049R900FKBF64 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6049R900FKBF64
Internal Part NumberEIS-CMF6049R900FKBF64
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)49.9
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6049R900FKBF64
Related LinksCMF6049R, CMF6049R900FKBF64 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6049R900FKBF64 Details Description
Related parts for CMF6049R900FKBF64
FUSE 4A 600V T-LAG CC TYPE datasheet.pdf
KIT KEYPAD, MOUSE, AND USB HUB datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 60MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 110V datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 160UH 2.1A T/H datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SGE88-3-0910-1000MQD-1000FQD datasheet.pdf
CONN HDR 35POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf