Vishay/Dale CMF604K0200FKR670
CMF604K0200FKR670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF604K0200FKR670
Brief Description
RES 4.02K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF604K0200FKR670.pdf
Availability of CMF604K0200FKR670
QUANTITY
CMF604K0200FKR670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF604K0200FKR670
Internal Part NumberEIS-CMF604K0200FKR670
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.02k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF604K0200FKR670
Related LinksCMF604K0, CMF604K0200FKR670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF604K0200FKR670 Details Description
Related parts for CMF604K0200FKR670
IC DUAL HOTSWAP PWR CONT 20TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 13PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
RES 523K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.61M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf