Vishay/Dale CMF604K2200BEEB
CMF604K2200BEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF604K2200BEEB
Brief Description
RES 4.22K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF604K2200BEEB.pdf
Availability of CMF604K2200BEEB
QUANTITY
CMF604K2200BEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF604K2200BEEB
Internal Part NumberEIS-CMF604K2200BEEB
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF604K2200BEEB
Related LinksCMF604K, CMF604K2200BEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF604K2200BEEB Details Description
Related parts for CMF604K2200BEEB
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 35V 16A D2PAK datasheet.pdf
KIT FUSE/HLDR OMF63/125/250V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
VHDCI FEMALE INVERSE SCREWLOCK datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V X5R 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T766 datasheet.pdf
MOD IR RCVR 33KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 560V 9.5A datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf