Vishay/Dale CMF604K7000DEEA
CMF604K7000DEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF604K7000DEEA
Brief Description
RES 4.7K OHM 1W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF604K7000DEEA.pdf
Availability of CMF604K7000DEEA
QUANTITY
CMF604K7000DEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF604K7000DEEA
Internal Part NumberEIS-CMF604K7000DEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF604K7000DEEA
Related LinksCMF604K, CMF604K7000DEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF604K7000DEEA Details Description
Related parts for CMF604K7000DEEA
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
IC CPLD 160MC 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 100A D2PAK datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 187 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 3.74K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 960MA 141 MOHM datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 480V 30A CHASSIS datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf