Vishay/Dale CMF604K7000FKR6
CMF604K7000FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF604K7000FKR6
Brief Description
RES 4.7K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF604K7000FKR6.pdf
Availability of CMF604K7000FKR6
QUANTITY
CMF604K7000FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF604K7000FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF604K7000FKR6
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF604K7000FKR6
Related LinksCMF604K, CMF604K7000FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF604K7000FKR6 Details Description
Related parts for CMF604K7000FKR6
IC REG LDO 6V 0.1A 8SO datasheet.pdf
CARD EDGE 62POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
CAP CER 15UF 10V X5R 1210 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
LENS FOR LUXEON REBEL datasheet.pdf
TERM BLOCK 3POS HORIZ 5.08MM T/H datasheet.pdf
RES 261K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
PANELSAFE LOCKOUT SYSTEM datasheet.pdf
IC BLDC MOTOR DRIVER 8MSOP datasheet.pdf
CAP FILM 13UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf