Vishay/Dale CMF604K9300BEEA70
CMF604K9300BEEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF604K9300BEEA70
Brief Description
RES 4.93K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF604K9300BEEA70.pdf
Availability of CMF604K9300BEEA70
QUANTITY
CMF604K9300BEEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF604K9300BEEA70
Internal Part NumberEIS-CMF604K9300BEEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.93k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF604K9300BEEA70
Related LinksCMF604K9, CMF604K9300BEEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF604K9300BEEA70 Details Description
Related parts for CMF604K9300BEEA70
CONN HEADER 6POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
SWITCH UNIT ILLUM 24V SPDT WHITE datasheet.pdf