Vishay/Dale CMF604M7000FKEB
CMF604M7000FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF604M7000FKEB
Brief Description
RES 4.7M OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF604M7000FKEB.pdf
Availability of CMF604M7000FKEB
QUANTITY
CMF604M7000FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF604M7000FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF604M7000FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF604M7000FKEB
Related LinksCMF604M, CMF604M7000FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF604M7000FKEB Details Description
Related parts for CMF604M7000FKEB
RELAY OPTO AC/DC 600V 40MA 6-SOP datasheet.pdf
IC UPCOUNTER 8BIT SYNC 28-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
4021 ELARA MOON MODULE WHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.063" NYLON 2.92MM datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.42 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf