Vishay/Dale CMF604M7000FLEA
CMF604M7000FLEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF604M7000FLEA
Brief Description
RES 4.7M OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF604M7000FLEA.pdf
Availability of CMF604M7000FLEA
QUANTITY
CMF604M7000FLEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF604M7000FLEA
Internal Part NumberEIS-CMF604M7000FLEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF604M7000FLEA
Related LinksCMF604M, CMF604M7000FLEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF604M7000FLEA Details Description
Related parts for CMF604M7000FLEA
RES 0.5 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 97.6KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 24POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-11 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf