Vishay/Dale CMF604M7000FLRE
CMF604M7000FLRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF604M7000FLRE
Brief Description
RES 4.7M OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF604M7000FLRE.pdf
Availability of CMF604M7000FLRE
QUANTITY
CMF604M7000FLRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF604M7000FLRE
Internal Part NumberEIS-CMF604M7000FLRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF604M7000FLRE
Related LinksCMF604M, CMF604M7000FLRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF604M7000FLRE Details Description
Related parts for CMF604M7000FLRE
IDC CABLE - APK30B/AE30G/APK30B datasheet.pdf
DIODE MODULE 2.5KV 790A DO200AB datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A USPN4 datasheet.pdf
RES SMD 3.4 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
RES 787 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
300W GD CLSED-ND NO/REFL YLLWVNY datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 3.3VOUT 66W datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 40mA 16-SO datasheet.pdf