Vishay/Dale CMF604M7000JLRE
CMF604M7000JLRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF604M7000JLRE
Brief Description
RES 4.7M OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF604M7000JLRE.pdf
Availability of CMF604M7000JLRE
QUANTITY
CMF604M7000JLRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF604M7000JLRE
Internal Part NumberEIS-CMF604M7000JLRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7M
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF604M7000JLRE
Related LinksCMF604M, CMF604M7000JLRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF604M7000JLRE Details Description
Related parts for CMF604M7000JLRE
TEST SET FIBER OPTIC INSTRUMENT datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE PIN SGL 100V 1A MINIPAK datasheet.pdf
SENS 100PSI 5/8" 7/16-20 UNF 5V datasheet.pdf
IC ADC 8BIT PAR 40MHZ 28-SSOP datasheet.pdf
RES 12.4 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LED 2SMD R/A datasheet.pdf
RES SMD 15.4K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 32.4 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
IC LED DRIVER datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf