Vishay/Dale CMF604M7500FKBF
CMF604M7500FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF604M7500FKBF
Brief Description
RES 4.75M OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF604M7500FKBF.pdf
Availability of CMF604M7500FKBF
QUANTITY
CMF604M7500FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF604M7500FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF604M7500FKBF
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.75M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF604M7500FKBF
Related LinksCMF604M, CMF604M7500FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF604M7500FKBF Details Description
Related parts for CMF604M7500FKBF
IDC CABLE - CSR16G/AE16G/CSR16G datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 2A 32VAC/VDC 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 19.1K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKES datasheet.pdf
Crystal 5.0000MHz 50ppm 20pF 80 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC-49S datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
CONN ADAPTER 28P-28P F-M PNL MNT datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V SOT5 datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf