Vishay/Dale CMF604R1200FLEK
CMF604R1200FLEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF604R1200FLEK
Brief Description
RES 4.12 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF604R1200FLEK.pdf
Availability of CMF604R1200FLEK
QUANTITY
CMF604R1200FLEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF604R1200FLEK
Internal Part NumberEIS-CMF604R1200FLEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.12
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF604R1200FLEK
Related LinksCMF604R, CMF604R1200FLEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF604R1200FLEK Details Description
Related parts for CMF604R1200FLEK
TRIAC ALTERNISTOR 600V 25A TOP3 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf