Vishay/Dale CMF604R2200FLEK
CMF604R2200FLEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF604R2200FLEK
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 4.22 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF604R2200FLEK.pdf
Availability of CMF604R2200FLEK
QUANTITY
CMF604R2200FLEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF604R2200FLEK
Internal Part NumberEIS-CMF604R2200FLEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.22
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF604R2200FLEK
Related LinksCMF604R, CMF604R2200FLEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF604R2200FLEK Details Description
Related parts for CMF604R2200FLEK
RES 75 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP POLYMER 150UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 145VWM 234VC SMA datasheet.pdf
CAP CER 5.4PF 25V T2H 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 590MA 278 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS T/H R/A datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf