Vishay/Dale CMF604R8700FLBF
CMF604R8700FLBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF604R8700FLBF
Brief Description
RES 4.87 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF604R8700FLBF.pdf
Availability of CMF604R8700FLBF
QUANTITY
CMF604R8700FLBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF604R8700FLBF
Internal Part NumberEIS-CMF604R8700FLBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.87
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF604R8700FLBF
Related LinksCMF604R, CMF604R8700FLBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF604R8700FLBF Details Description
Related parts for CMF604R8700FLBF
CONN RECEPT PIN .037-.043" .118" datasheet.pdf
IC FILTR 8TH ORDR LOWPASS 14-DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
ENCODER SMALL 2CH 256CPR TABLESS datasheet.pdf
DPST ROCKER SWITCH W/LEGEND datasheet.pdf
RES SMD 26.7 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf