Vishay/Dale CMF604R8700FLEK
CMF604R8700FLEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF604R8700FLEK
Brief Description
RES 4.87 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF604R8700FLEK.pdf
Availability of CMF604R8700FLEK
QUANTITY
CMF604R8700FLEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF604R8700FLEK
Internal Part NumberEIS-CMF604R8700FLEK
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.87
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF604R8700FLEK
Related LinksCMF604R, CMF604R8700FLEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF604R8700FLEK Details Description
Related parts for CMF604R8700FLEK
CONN HEADER 9POS .156 R/A GOLD datasheet.pdf
RES SMD 2.15M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SCSI 14-LINE TERM 48-LQFP datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 1.3W DO41 datasheet.pdf