Vishay/Dale CMF60500R00JKBF
CMF60500R00JKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF60500R00JKBF
Brief Description
RES 500 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF60500R00JKBF.pdf
Availability of CMF60500R00JKBF
QUANTITY
CMF60500R00JKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60500R00JKBF
Internal Part NumberEIS-CMF60500R00JKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)500
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60500R00JKBF
Related LinksCMF6050, CMF60500R00JKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60500R00JKBF Details Description
Related parts for CMF60500R00JKBF
IC REG LDO 3.3V 0.8A D2PAK datasheet.pdf
TRANSCEIVER 5.5V RS-232 28-SSOP datasheet.pdf
IC CLK BUF 1:9 133.33MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 4.7MH 50MA 18 OHM TH datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.7-5.5V 220W datasheet.pdf
12 MODII HDR SR SFMT B/A T&R datasheet.pdf
CAP CER 56PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
PWRBLADE VERT LF REC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 220 OHM 5% 15W datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
220UF 25V 9.5X20.5 105C AXI datasheet.pdf