Vishay/Dale CMF6050K500BHR6
CMF6050K500BHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6050K500BHR6
Brief Description
RES 50.5K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6050K500BHR6.pdf
Availability of CMF6050K500BHR6
QUANTITY
CMF6050K500BHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6050K500BHR6
Internal Part NumberEIS-CMF6050K500BHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)50.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6050K500BHR6
Related LinksCMF6050, CMF6050K500BHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6050K500BHR6 Details Description
Related parts for CMF6050K500BHR6
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44VQFP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
22MM IND CTRL SQUARE SCREEN datasheet.pdf
IC SERIALIZER 24BIT RGB 49-UFBGA datasheet.pdf
RES 105 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 48WFBGA datasheet.pdf
INDICATOR 8MM FIXED RED 12V WIRE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 34POS BOX MNT PIN datasheet.pdf