Vishay/Dale CMF60512K00BEBF
CMF60512K00BEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF60512K00BEBF
Brief Description
RES 512K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60512K00BEBF.pdf
Availability of CMF60512K00BEBF
QUANTITY
CMF60512K00BEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60512K00BEBF
Internal Part NumberEIS-CMF60512K00BEBF
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)512k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60512K00BEBF
Related LinksCMF6051, CMF60512K00BEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60512K00BEBF Details Description
Related parts for CMF60512K00BEBF
IC MPU/WATCHDG 15-300MS SOT23-6 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 200MHZ RRO 16QSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 4.3K OHM 0404 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2A 250VAC RAD datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 0.1% 1/4W J LEAD datasheet.pdf