Vishay/Dale CMF60523R00BHBF
CMF60523R00BHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF60523R00BHBF
Brief Description
RES 523 OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60523R00BHBF.pdf
Availability of CMF60523R00BHBF
QUANTITY
CMF60523R00BHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60523R00BHBF
Internal Part NumberEIS-CMF60523R00BHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)523
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60523R00BHBF
Related LinksCMF6052, CMF60523R00BHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60523R00BHBF Details Description
Related parts for CMF60523R00BHBF
RES SMD 511 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS .100 R/A datasheet.pdf
RES 221K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 464K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HEADER 36POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CAP POLYMER 150UF 20% 35V T/H datasheet.pdf
RES 500 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf