Vishay/Dale CMF6052K300FHBF
CMF6052K300FHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF6052K300FHBF
Brief Description
RES 52.3K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6052K300FHBF.pdf
Availability of CMF6052K300FHBF
QUANTITY
CMF6052K300FHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6052K300FHBF
Internal Part NumberEIS-CMF6052K300FHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)52.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6052K300FHBF
Related LinksCMF6052, CMF6052K300FHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6052K300FHBF Details Description
Related parts for CMF6052K300FHBF
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 3A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.5VA 28V datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 250V 100A CHASSIS datasheet.pdf
SWITCH REED 170VDC 10W AXL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
TRANSFORMER 1CT:1CT 500UH 10VUS datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 370MA 1.75 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FUSEHOLDER 22 X 58MM CYLINDRICAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf