Vishay/Dale CMF60560K00FHEA
CMF60560K00FHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF60560K00FHEA
Brief Description
RES 560K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60560K00FHEA.pdf
Availability of CMF60560K00FHEA
QUANTITY
CMF60560K00FHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60560K00FHEA
Internal Part NumberEIS-CMF60560K00FHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)560k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60560K00FHEA
Related LinksCMF6056, CMF60560K00FHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60560K00FHEA Details Description
Related parts for CMF60560K00FHEA
LAMP INCAND S-6 130V CANDELABRA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 1 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IGBT 1700V 530A 1470W D3 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 160V SMD datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 60mA Backlight, Signage 28-HTSSOP datasheet.pdf
BOARD DEMO LTM4618 datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR MEL 300 DEG datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 40POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf