Vishay/Dale CMF60560R00JKEB
CMF60560R00JKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF60560R00JKEB
Brief Description
RES 560 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF60560R00JKEB.pdf
Availability of CMF60560R00JKEB
QUANTITY
CMF60560R00JKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60560R00JKEB
Internal Part NumberEIS-CMF60560R00JKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)560
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60560R00JKEB
Related LinksCMF6056, CMF60560R00JKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60560R00JKEB Details Description
Related parts for CMF60560R00JKEB
TVS DIODE 90VWM 146VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 10.2KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RECEPT 60POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
RES SMD 25.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 500MW TUMD2 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC KEY 3KW 200V datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3P4T datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1000V 9A D3PAK datasheet.pdf